Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs klausimai - atsakymai. (I dalis)

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Tema užrakinta
dede
Naujokas
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 2011-02-08, 15:04
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė dede »

dede rašė:sweiki,gal kas galit paaiskint arba ymest nuotrauku ,kaip atrodo perlaistyti augaliukai?pas mane augalam apie savaite ir lapukai kaip kad i virsu butu uzsiriete,tokie kaip valteles pasidare,pirsta iki puses ikisu tai jauciasi dregna truputi,bet lapeliai jau kaip ir dziut pradeje,ruduot pradejo.parasykit kaip jus laistot kol dar mazi buna(prskaites jau čia viska senai,nes jau senai skaitau).visai pasimeciau auginu jau daugiau,kaip pora metu ir niekad taip nebuvo,is pradziu buwo problema del zemiu,bet dbr tikrai ne del ju,zemes kaktusu su perlitu,kitam vazoneli vitaplant gruntas.temp.apie 28c,apsvietimas pirmom dienom buvo cfl 2lempos,paskui mh150w,dregme apie 50.sirdy skauda,maniau,kad jau pramokes buvau augint,o pasirodo dar mokintis ir mokintis.ačiū is anksto visiem
PADEKIT prasau8(),kas turit kokiu minciu,del folijos tai nelabai manau,nes jau ne pirmas auginimas.kaip del perlaistymo?gal kas galit foto ymest ar koki linka,nes depresija baigia sugrauzt
Legalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1585
Užsiregistravo: 2007-09-04, 11:01
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Legalus »

Smetona rašė:Pataisykit mane, bet man rods senukai nėra "frachise'es" būdu veikiantys ? Nes esu lankesis skirtingų miestų senukuose, tai ten kalbant apie personalą tai nežmoniški skirtumai ir šiaip tvarkos nėra.... ar man vienam senukai nepatinka :D
O ko noret is tu senuku? Paprasta parduotuve ka jus norit kad uz ta minimuma zmogus ir taip privarinetas dar ir zinotu ten belenkiek? Uz tas kapeikas gerai kad dirba kazkas parduotuvese, ir tai pasakys kur ka rast ko dar noret? Jai pats nezinai ko nori tai pats ir kaltas. cia ne butent tau smetona o seip visiem senuku megejam.
vaikai nenarkokit vartotiku.
4apa
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 781
Užsiregistravo: 2010-04-14, 15:59
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė 4apa »

Legalus rašė:
Smetona rašė:Pataisykit mane, bet man rods senukai nėra "frachise'es" būdu veikiantys ? Nes esu lankesis skirtingų miestų senukuose, tai ten kalbant apie personalą tai nežmoniški skirtumai ir šiaip tvarkos nėra.... ar man vienam senukai nepatinka :D
O ko noret is tu senuku? Paprasta parduotuve ka jus norit kad uz ta minimuma zmogus ir taip privarinetas dar ir zinotu ten belenkiek? Uz tas kapeikas gerai kad dirba kazkas parduotuvese, ir tai pasakys kur ka rast ko dar noret? Jai pats nezinai ko nori tai pats ir kaltas. čia ne butent tau smetona o šiaip visiem senuku megejam.
taip taip. judam vakaru kryptim tik norais ir uzgaidom, o ne galimybemis ;] ka ten tas pacukas prekybos salej gali zinoti, keiciasi jie pastoviai, ba darbas bjaurus ir alga kokti. ir jam apskritai nusispjaut. geriausia as manau yra susieskoti internetu specializuotas parduotuves ir bendrauti su jomis. jeigu ta parduotuve toli- suderink pristatyma pastu. jeigu vistiek kazkas netaip- vadinas per mazai to nori.
Tomas
Naujokas
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2011-03-03, 11:02
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Tomas »

Sveiki, man is po zemiu idygo mazas kotelis dar be lapuku tai jį nešti ant saulės iškarto ar dar palaukt? 8??? :|?
fin
Naujokas
Pranešimai: 26
Užsiregistravo: 2010-10-27, 17:31
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė fin »

per kiek laiko nuo 12/12 ijungimo pradeda ziedus kraut ? jau 2 savaites kaip ijunges tai tik i auksti koki 30% paaugo ir lyti parode. veisle super skunk. gali buti kad ant mehaninio taimerio kokia 15min paklaida ir yra daugiau arba maziau nei 12 val tamsos ir delto dar nepradejo zydet ?
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė PsY »

jei jau lyti parode tai žinok kad jau pradėjo židėt ;)
PsYchotherapist
fin
Naujokas
Pranešimai: 26
Užsiregistravo: 2010-10-27, 17:31
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė fin »

na tikiuosi viskas bus gerai :) kai jau galvas prades kraut ir augt turetu nustot ar dar augs ? nes jau sunkiai sekas tvarkytis su tom dziunglem lankstyt ir raisiot nespeju :D
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė PsY »

nu dar per židėjima kažkiek tikrai paaugs
PsYchotherapist
Laisvamanis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2011-03-10, 12:09
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Laisvamanis »

Kum skiriasi mažos sėklos ir didesnės? kurios geriau? ar nėra skirtumo ? geriau šviesios sėklos ar tamsios sėklos? aš taip pat tas nieko nesako ?
oldfajerhend
Naujokas
Pranešimai: 48
Užsiregistravo: 2010-05-23, 11:03
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė oldfajerhend »

kevalas tai bet koks gali but, nuo vidaus jo viskas priklauso. visokiu buna dydziu ir visokios isauga, nuo sviesos ir tt labiau priklausys ne nuo seklos manau
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė PsY »

Laisvamanis rašė:Kum skiriasi mažos sėklos ir didesnės? kurios geriau? ar nėra skirtumo ? geriau šviesios sėklos ar tamsios sėklos? aš taip pat tas nieko nesako ?
būna manau nebent nesubrendusios sėklos mažos ir šviesios o normali sėkla turi būti normalaus dydžio ir tamsi
PsYchotherapist
Tomas
Naujokas
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2011-03-03, 11:02
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Tomas »

Tai daigelis yra šaknelė? ir ją reikia sodint į apačią? 8???
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė PsY »

Tomas rašė:Tai daigelis yra šaknelė? ir ją reikia sodint į apačią? 8???
Taip
PsYchotherapist
Laisvamanis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2011-03-10, 12:09
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Laisvamanis »

PsY rašė:būna manau nebent nesubrendusios sėklos mažos ir šviesios o normali sėkla turi būti normalaus dydžio ir tamsi
galbūt mažos sėklos ir yra nesubrendusios, bet spalva čia ne brendimo priežastis, yra ir labai mažų sėklyčių tačiau tamsių.
idigo
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2011-01-10, 14:28
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė idigo »

Gal kas nors galite paaiskinti kas yra selekcija ?
Sokan
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 503
Užsiregistravo: 2007-12-05, 14:35
Reputacija: 3

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Sokan »

uzprikolinat jus kartais su tokiais klausimais. http://lt.wikipedia.org/wiki/Selekcija
Laisvamanis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2011-03-10, 12:09
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Laisvamanis »

Galit paaiškinti, koks yra lankstymo, raišiojimo ar scorgo-tinklo principas ? ar toks pat kaip ir karpymo ? pvz nukerpant galūnę, iš jos išauga dvi galūnės, tačiau dėl to labai sulėtėja vystymasis ? ar lankstant vyksta panašūs efektai ?
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė putejas »

Laisvamanis rašė:
PsY rašė:būna manau nebent nesubrendusios sėklos mažos ir šviesios o normali sėkla turi būti normalaus dydžio ir tamsi
galbūt mažos sėklos ir yra nesubrendusios, bet spalva čia ne brendimo priežastis, yra ir labai mažų sėklyčių tačiau tamsių.
Spalva gali skirtis priklausomai nuo veislės ar rūšies ir tas pats liečia sėklų dydį. Pvz ruderalio ir sativos (lietuvos laukinių) sėklos yra mažytės ir tamsios ir neatskirsi kurios yra kurios. Būna veislių, kurių subrandintos sėklos būna šviesesnės. O dydžiai manau yra du: vienas mažas (minėto ruderalio ir sativos) ir kitas normalus. Normaliam dydžiui bent jau aš priskiriu visas kitas didesnes sėklas, kurios nėra ruderalio ar sativos. Tos normalios paprastai būna maždaug vienodo dydžio, nors pasitaiko ir peraugusių sėklų, kurios stebina savo dydžiu, bet tai anomalija ir nėra požymis vienos ar kitos veislės ar rušies. Taisom jeigu taip nėra. Ir va ko nežinau tai kaip atrodo laukinių kanapių Azijoje ar Pietų Amerikoje sėklos, na ten ties pusiauju kur nors, pietuose. Gal būt anos irgi normalaus dydžio, o mūsų ruderalis su sativa gal būt mažas subrandina dėl klimato... :|?
Laisvamanis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2011-03-10, 12:09
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Laisvamanis »

Esmė tame, kad aš nusipirkau to elementaraus papūgų lesalo, ir atrinkau kokį 30 sėklų (toliau tingėjau rinkt)
tarp tų atrinktų kanapių sėklų radau ir šviesių, ir tamsių, ir mažų, ir didelių. Taip išeina, kad gali skirtis veislės, rūšys ir t.t...
vakar vakare įmečiau daiginimui, didesnės sėklos jau praskėlė lukštą, o mažos sėklos arba išvis nepraskėlusios arba labai mažai :))
Laisvamanis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2011-03-10, 12:09
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Laisvamanis »

Nepykite už spam'ą, neleido redaguoti ankstesnes žinutės :)
Noriu paklausti.
Iš ko suprasti, kada ateina tinkamiausias laikas derliaus nuėmimui, indoor auginime. Ar gali susigadinti derlius, pavėlavus jį nuimti ? Ar būna, kad pernoksta ar ne ? Ar atsiliepia kokybei per anksti nuėmus derlių?
Tai tiek šiam kartui :)
Tema užrakinta
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas